З 2020 року на території України аукціони з реалізації лісу здійснюються через спеціально розроблену майданчик Прозорро і акредитовані ресурсу, до яких відноситься Українська універсальна біржа. Проект працює в рамках державної програми по захисту навколишнього середовища. Ініціатором виступили представники Міністерства енергетики. Завдяки такому підходу торги по лісовому господарству проходять у відкритому режимі, ніж виключається прояв будь-якого шахрайства.

Що потрібно для участі в аукціоні

Організовані раніше аукціони понесли за собою масу негативних висловлювань щодо процедури прийняття участі. Тому розроблена майданчик Prozorro.Sale забезпечує відкриті умови для кожного учасника і гарантує чесність. На думку Уряду, такий підхід забезпечує плавну легалізацію тіньового ринку, завдяки чому забезпечується європейський рівень.

Ключовою перевагою відкритих торгів по лісовій продукції, взяти участь в яких можна на офіційному порталі Української універсальної біржі sale.uub.com.ua, прийнято вважати наявність відкритої вичерпної інформації з цікавого аукціону. Тому зареєстровані гравці можуть бути впевнені в чесності та прозорості. Перед тим, як зробити ставку за обраним лоту, необхідно пройти реєстрацію. Порядок дій нескладний і включає кілька ключових етапів:

 1. Перехід на сайт Української універсальної біржі.
 2. За допомогою клавіші «Реєстрація».
 3. Заповнення відкрилася форми достовірними даними — поля не повинні залишатися порожніми.
 4. Реєстрація за обраним лоту.
 5. Початок відкритих торгів.

Відразу після вибору майбутнього лота https://sale.uub.com.ua/ru/news/aukcyony-po-lesu-na-ploshhadke-ukraynskoj-unyversalqnoj-byrzhy, потенційним учасникам стає відкритою наступна інформація:

 • дата початку проведення аукціону;
 • обсяги продажів;
 • хто виступає організатором — вичерпні відомості про компанії.

Що характерно, всі відомості знаходяться в публічному доступі, тому учасники можуть з легкістю перевірити їх справжність та в разі виявленої невідповідності оскаржити. Завдяки такому підходу, клієнти Українській універсальній біржі отримують максимально високий рівень обслуговування. Сучасний підхід несе за собою необхідність в обов’язкову передачу вичерпних даних по кожному окремо взятому лоту, який проходять на акредитованих спеціалізованих порталах.

Умови участі в аукціоні

Спочатку необхідно розуміти, що реалізація лісу на спеціалізованих біржах несе за собою економічно обґрунтований ефект. Наявність інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу виключає ймовірність виникнення непорозумінь. Розроблена система відрізняється своєю незалежністю, тому гарантується цілодобовий публічний доступ до торгів.

Відповідно до розробленого Регламентом проведення аукціону, до нього можуть бути допущені лісові господарства, які здатні дотримуватися кількох ключових умов:

 • реалізація хвойного або листяного лісу;
 • обсяг лота не може бути нижче 30 куб. м .;
 • початковий бюджет безпосередньо залежить від заявленого обсягу виробництва.

З усіх питань, потенційні клієнти вправі звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців служби підтримки . До основних переваг саппорта прийнято відносити можливість роздобути додатково юридичну і технічну допомогу. Для отримання актуальних новин, рекомендуємо оформити безкоштовну передплату на розсилку повідомлень від Української універсальної біржі. Повідомлення регулярно приходять на зазначену користувачами електронну пошту.