SaaS — хмарна технологія, яка дозволяє використовувати програмне забезпечення онлайн без установки на комп’ютер. Абревіатура SaaS розшифровується як software as a service — програмне забезпечення як послуга. SaaS нагадує оренду житла. Ви знімаєте квартиру з меблями, технікою і навіть посудом на будь-який термін. Живете там, а обслуговуванням і ремонтом займається її власник. Більшість SaaS-платформ разом з доступом до софту надають послуги зі зберігання даних (проектів, інформації, листів). Але є сервіси, де проекти не зберігаються. У них робота організована за принципом: попрацював — скачав — пішов.

Програмне забезпечення по підписці

SaaS-сервіси надають послуги з передплати. Зазвичай такі компанії пропонують різні тарифи, вартість яких зростає разом з кількістю наявних програм та розміром хмарного сховища. На багатьох платформах свій тариф можна зібрати як в конструкторі і платити тільки за ті послуги, якими користуєшся. Інші сервіси пропонують кілька сформованих тарифів під різні завдання і запити. Зручно, що можна не платити відразу за всі можливості сервісу. Змінилися потреби — міняй тариф. Крім того, майже у всіх сервісів є пробний період або демо-тариф з урізаними функціями для ознайомлення з продуктом.

Переваги та недоліки SaaS

Хмарні технології зручно використовувати, і це не єдиний плюс подібних сервісів.

Переваги SaaS

  • Низька ціна. Підписка на ПО коштує набагато менше, ніж придбання ліцензії.
  • Можливість спільної роботи. У багатьох сервісах над одним проектом можуть одночасно працювати кілька виконавців.
  • Низька ймовірність втрати даних через технічні проблеми. Нестрашно, якщо в процесі роботи завис комп’ютер, відключили світло або ви забули зберегтися. У SaaS дані зберігаються відразу в міру введення.
  • Доступність аккаунта з різних пристроїв. Можна почати щось робити в офісі, а потім поїхати на зустріч на таксі і продовжити роботу вже з телефону.
  • Регулярні оновлення. Хмарні сервіси постійно оновлюються командою фахівців без зусиль з боку користувачів.
  • Зниження навантаження на гаджети та обладнання користувача. Не потрібно використовувати пам’ять для установки безлічі різних програм — досить браузера. Також немає необхідності купувати дороге потужне обладнання — все навантаження лягає на сервери постачальника послуги.

Недоліки

  • Висока ціна в довгостроковій перспективі. Користуватися платним сервісом тривалий час може виявитися дорожче, ніж один раз заплатити за ліцензійний софт.
  • Ризик втрати інформації. Всі дані знаходяться у провайдера. Якщо сервери перестануть працювати або будуть зламані, ви можете втратити цінну інформацію.
  • Низька швидкість роботи при високих навантаженнях. Можливості техніки постачальника послуги не безмежні, якщо до хмари одночасно підключається велика кількість користувачів, швидкість роботи падає.

Ви можете отримати більше інформації про хмарний сервіс за необхідності. Спеціалізовані ресурси дозволять вам оптимізувати важливі для вас процеси.