Система відкритих закупівель Прозорро з самого початку була створена для того, щоб знизити рівень корупції при проведенні державних закупівель.

З часом, ця система постійно модернізувалася і на сьогодні є ProZorro. Sale, де можна взяти участь не в зовсім звичайних видах аукціонів, починаючи з отримання прав на вимогу коштів від боржників та закінчуючи купівлею лісу-кругляка через цю ж систему. Про останнє ви можете дізнатися більш детально, якщо перейдете за посиланням www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorroprodazhi.  

Як віднестися до пошуку електронного майданчика в системі ProZorro. Sale

Важливо пам’ятати про те, що ви не зможете зареєструватися конкретно в системі Прозорро, Продажі. Відповідно, вам потрібно обрати електронний майданчик, де б ви змогли слідкувати за всіма цікавими лотами, пов’язаними з продажем лісу-кругляка.

Ви можете звернути увагу на сайт української універсальної біржі, що на сьогодні вважається одним з перевірених та найбільш надійних. Для цього, вам потрібно перейти на сайт sale.uub.com.ua. Це акредитований майданчик та зареєструвавшись на ньому ви маєте змогу брати участь в аукціонах з продажу різни об’єктів, в тому рахунку й необробленої деревини.

На сьогодні, це один з тих самих майданчиків, яким можна довірись, не маючи навіть мінімальних сумнівів.

Якою є мета проведення таких аукціонів на майданчику sale.uub.com.ua

Варто зазначити, що даний проект все ще вважається експериментальним, то відносно нього діють обмеження по об’єму лісу та вартості, починаючи з якої потрібно проводити аукціон. Якщо сума лоту нижче 200 тисяч гривень, то продаж лісу-кругляка може виконуватися й без проведення аукціону.

Що стосується основних цілей проекту, то насамперед, це:

  • Моніторинг ресурс – мова йде про те щоб держава завжди мала можливість слідкувати за таким, як використовуються державні ресурси;
  • Конкурента процедура – тобто, говориться про те, щоб у кожного з учасників були однакові права й нікому не надавалась особлива перевага;
  • Мінімізація тіньового ринку – одне з головних завдань полягає в тому, щоб цілком знищити тіньовий ринок продажу деревини й зробити його максимально прозорим;
  • Прозорість для громадськості – це означає, що навіть ті люди, які не мають особливого відношення до лісу, матимуть змогу слідкувати за всім цим процесом в режимі реального часу.

Питання тільки в тому, чи будуть всі ці цілі досягнені. Це покаже лише час.